پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
چرا بیشتر مردم یزیدی شدند؟!
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 12:27 ب.ظ
نویسنده :

چرا بیشتر مردم یزیدی شدند؟!


دربارة این که چرا جمعیت انبوهی در مقابل امام حسین علیه السلام ایستادند؟ این که چرا مردم کوفه، بصره و اطراف، امام را یاری نکردند؟
خیموں کا جلانا

شخصیت های تاریخ عوض می شوند، اما اصل جریان های حاکم بر تاریخ شبیه هم است. مثل واگن هایی که شبیه هم هستند مسافران آن فرق می‌کنند. اما همه روی یک ریل حرکت می کنند. قرآن کریم و روایات ما وقتی داستان های تاریخی را نقل می کنند، انسان می بیند از اول تاریخ تاکنون بسیاری از عوامل مشترک است، حوادث با هم تفاوت دارد و افرادش فرق می کنند، اما آن علل و ریشه هایی که حوادث را می آفریند شبیه هم هستند قرآن می فرماید: «وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِینَ نَسُوا اللَّهَ». هر کس که در زندگی اش خدا را فراموش کند و یاد خدا را در زندگی اش کمرنگ کند چند نشانه دارد: 1- «فَأَنسَاهُمْ أَنفُسَهُمْ» [حشر، 19]؛ خود فراموش می شود. می دانید خود فراموش یعنی چی؟ یعنی دیگر برایش مهم نیست دنبال ابن زیاد باشد یا دنبال عمر سعد! وقتی انسان رها و بی هویت و تهی شد، موضع گیری هایش درست نیست.

این آیه خیلی عجیب است. امام رضوان الله تعالی علیه، در تفسیر این آیه می فرماید: اگر کسی خدا را فراموش کرد، خدا او را به خودش واگذار می‌کند. و وقتی که انسان به خودش واگذار شد راحت زیر بار شیطان می رود. راحت زیر بار ظلم می رود. به راحتی با امام حسین علیه السلام می جنگد و برایش هم مهم نیست.

در صبح عاشورا امام حسین علیه‌السلام در اولین خطبه ای که ...

ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
 عزاداری بدعت نیست؟؟!!!
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 12:23 ب.ظ
نویسنده :

عزاداری بدعت نیست!

عزاداری تیم امید و سید صالحی

در قرآن در مورد عزاداری و سوگواری داشتن برای مظلوم آیه داریم و باید بدانیم آن هایی که این اعمال عزاداری را بدعت می دانند در واقع سواد ندارند.


گرامیداشت یاد مظلوم در قرآن

خدا اول روضه خوان است. برای دخترهای مشرک روضه خوانده است. چون در زمان جاهلیت مشرکین دخترانشان را زنده به گور می‌کردند.

آیه با یک ریتم ویژه نازل شد: «إِذَا الشَّمْسُ كُوِّرَ‌تْ، وَإِذَا النُّجُومُ انكَدَرَ‌تْ، وَإِذَا الْجِبَالُ سُیِّرَ‌تْ، وَإِذَا الْعِشَارُ‌ عُطِّلَتْ» (تکویر/1-4)

خاصیتی که ریتم دارد ، این است که طرف خوب تشنه شود. مثل اینکه کسی وارد می‌شود بگویی: اگر فردا آمدم، اگر فردا چنین شد. اگر فردا... اگر فردا... می‌گویم: خوب بگو. باقی‌اش را بگو.

اگر چنین شد، اگر چنین شد، اگر... اگر... بعد روضه می‌خواند. می‌گوید: «وَإِذَا الْمَوْءُودَةُ سُئِلَتْ، بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» (تکویر/8 و9) این دختر چه گناهی کرده که او را کشتی؟

مسلمان‌ها که دختر در گور نمی‌کردند. مشرکین دختر را در گور می‌کردند. ولی خدا برای دختر مشرک روضه خوانده است، ولو مشرک است اما مظلوم است.

از این آیه فهمیده می شود که جامعه باید به نفع مظلوم فریاد بکشند.

آقایان وهابی شما می‌گویید: در قرآن عزاداری نداریم. خداوند در سوره «إِذَا الشَّمْسُ كُوِّرَت‏» برای دختر مظلوم ولو مشرک هم هست، می‌گوید: «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ». بهترین آیه است و دلیل بر این است که انسان باید مظلومیت‌ها را فریاد بکشد. این برای مشرکین.

اما برای مومنین؛ در سوره‌ی بروج خداوند برای مومنین می‌گوید: «وَ السَّماءِ ذاتِ الْبُرُوج‏» (بروج/1) قسم به آسمان با ستاره‌ها. «وَ الْیَوْمِ الْمَوْعُود» (بروج/2) قسم به روز میعادگاه و قیامت. «وَ شاهِدٍ وَ مَشْهُود» (بروج/3) بعد که قسم می‌خورد می‌گوید: «قُتِلَ أَصْحابُ الْأُخْدُود» (بروج/4) اخدود به معنی دره است. مرگ بر اصحاب دره.

 

اصحاب دره چه کسانی بودند؟...


ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
 سپاه یزید و حسین(ع) در زندگی شما
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 12:13 ب.ظ
نویسنده :

سپاه یزید و حسین(ع) در زندگی شما


باید انتخاب می کردم برم یا بمونم؟ باید معلوم می کردم می خوامش یا نه؟ لباس چی بپوشم؟ باهاش حرف بزنم یانه؟ بهش بخندم یا نه؟ چطور نگاهش کنم؟از نگاهم چی رو باید بفهمه؟اگه این کار رو بکنم دلم خنک میشه یا...؟اون چی فکر می کنه مهمه یا من برا چی این کاررو انجام دادم؟اساسا چی مهمه؟

دو راهی زندگی

در مسیر زندگی دو راهی های زیادی سر راهت قرار می گیره وتو باید انتخاب کنی؛کدام ؟

انتخاب بعضی اصلا مهم نیست و اساسا اون انتخابها ،اصلا انتخاب نیست سلیقه است.ولی بعضی انتخابها سرنوشت ساز و شاید زمینه ساز سرنوشته. گاهی مهم بودن انتخابمان را توجه داریم و گاهی نه ،فکر می کنیم این هم سلیقه است در حالیکه شاید یک حرکت کوچک اتفاق بزرگی برای من پیش بیاره.

پیشتر از این ، محرم یا زمان جنگ زیادتر به گوش می خورد که:

"کل یوم عاشورا و کل ارض کر بلا"

زمان جنگ اینطور فکر می کردم که همین مرز ما مثل کربلاست و روز جهاد مثل روز عاشورا. ولی وقتی زمان طی شد ومشکلات و امتحانهای خدا توی زندگی هر روز برام پیش اومد ، طور دیگری فهمیدم...


ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
 اخراجی ها پرفروش ترین فیلم نیست ؟؟!!!
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 12:05 ب.ظ
نویسنده :

اخراجی ها پرفروش ترین فیلم نیست


سال ها است این بحث میان اهالی سینما بوده که رکورد پر فروش ترین فیلم ایرانی پس از انقلاب دست کدامیک است؟

فیلم

یك گزارش تحلیلی درباره پرمخاطب ترین فیلم سینمای ایران نشان می دهد كه «عقاب ها» همچنان در صدر قرار دارد؛ فیلمی كه در زمان اكران یك پنجم جمعیت كشور را به سینماها كشاند.

موفقیت فیلم نخست مسعود ده نمكی و بعد از آن فصل دوم و سوم «اخراجی ها» این بحث قدیمی را دوباره زنده كرد كه واقعا «پرفروش ترین» فیلم ایرانی كدام است؟ میزان فروش مهم است یا تعداد تماشاگر؟ این روزها و با عبور «شهر موش ها 2» از مرز هفت میلیارد تومان بار دیگر حساب و كتاب ها برای تعیین پرفروش ترین فیلم سینمای ایران پس از انقلاب به راه افتاده...


ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
 اگر زیبا باشم جذابم؟! اگر نباشم؟!
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 11:50 ق.ظ
نویسنده :

اگر زیبا باشم جذابم؟! اگر نباشم؟!

محبت

شاید گاهی برایتان پیش آمده باشد که به این فکر کنید که چه می شد اگر شما هم با چشمانی آبی، مویی طلایی و قدی بلند آفریده می شدید یا اگر دماغتان کمی، فقط یک کمی کوچکتر، سربالاتر، باریکتر، گردتر یا به هر صورت، شکل دیگری بود...


ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
 مانکن های خیابانی محرم
نوشته شده در سه شنبه 6 آبان 1393
ساعت : 11:20 ق.ظ
نویسنده :

رابطه ی بین عزاداری ها و مانکن های خیابانی چه می تواند باشد؟ آیا با یک مسئله مهم در محرم روبرو هستیم؟

امیر رضوانی - بخش اجتماعی تبیان
محرم، بدحجابی محرم

حتما نام علی گندابی را شنیده اید همینطور رسول ترک را؛  اسم هایی دیگر از چنین افرادی باید به گوشتان خورده باشد. قدیم ترها پر است از نام چنین افرادی که به نوعی لات زمان خود بودند افرادی که غالباً مرتکب لا ابالی گری و آزار رساندن به مردم می شدند به ویژه زمانی که شرب خمر می کردند اما این افراد تا دهه محرم می رسید به احترام حضرت ابا عبدالله و ایام سوگواری ایشان دور گناهان خود را خط می کشیدند. در واقع این ویژگی بسیاری از چنین تیپ شخصیت هایی در قدیم است. در این ایام آنها متفاوت از آنچه بودند ظاهر می شدند و این ویژگی و خصوصیت آزادگی آنها باعث رسیدن به درجات عالی و آینده ای طلایی برای آنها شده است....


ادامه مطلب
:: مرتبط با: فرهنگی ,
  
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic